1. Home
  2. /
  3. Gravírovanie do kameňa

KAMENÁRSTVO BERINO

Gravírovanie do kameňa

Gravírovanie na náhrobný kameň alebo pamätnú tabulu patrí medzi veľmi obľúbenú techniku, ktorá sa využíva ako alternatíva ku lepenému náhrobnému písmu a keramickým fotografiám. Gravírovanie do kameňa nie je žiadnou novinkou, už mnoho rokov sa venujeme ručnému sekaniu a pieskovaniu písma a rôznych elementov na náhrobný kameň. Krása ručného gravírovania spočíva v jeho jedinečnom charaktere, ale toto kúzlo aj niečo stojí. Preto nastal čas investovať do nových strojov, vďaka ktorým vieme našim zákazníkom poskytnúť kvalitné služby vo výbornom pomere rýchlosť – kvalita – cena a vyryť do kameňa večné spomienky na životy a osudy ich milovaných.

Gravírovanie do kameňa | Kamenárstvo Berino

Doplnenie písma na pomník

Pomníky alebo nápisné dosky sú najvýraznejšou ozdobou hrobového miesta, ich neoddeliteľnou súčasťou je náhrobné písmo. Ručné dosekanie písma a dopieskovanie písma na existujúce náhrobky vykonávame priamo na cintoríne, bez potreby demontáže náhrobného kameňa.

Našou novinkou je špičkový prenosný gravírovací stroj, ktorý nám umožňuje gravírovať  obrázky alebo ľubovoľný text veľmi zreteľne, s vysokou rýchlosťou a nízkou hlučnosťou priamo na cintoríne, bez potreby demontáže, navyše za prijateľnú cenu.

V rámci gravírovania na nárobný kameň vám ponúkame:

Gravírovanie do kameňa | Kamenárstvo Berino

Máte záujem o doplnenie písma, dátumu úmrtia alebo obnovu písma? Neváhajte nás kontaktovať

Gravírovanie do kameňa | Kamenárstvo Berino

Gravírovanie na náhrobný kameň

Naše nové gravírovacie stroje nám otvorili širokú škálu možností pre vyobrazenie grafických motívov, fotografií a písma na kameň. Motív pre gravírovanie na náhrobný kameň si môže zákazník vytvoriť sám v našom konfigurátore pomníka alebo predlohu navrhneme spoločne podľa vašich predstáv na našich prevádzkach na Pečnianskej 33 v Petržalke alebo priamo na Cintoríne Vrakuňa.

V našom konfigurátore pomníka môžete vytvoriť ľubovoľný text, zvoliť si font písma a čísiel, pridať ornamenty alebo krásnu grafiku či fotografie. Je však dôležité, aby výber fontu, farby a veľkosti obrázka harmonizoval s typom náhrobného kameňa. Najvhodnejšie na gravírovanie sú náhrobné kamene z čierneho, či tmavého materiálu, kde biely vryp dokonale vynikne. Nevhodné sú bledé, či krémové odtiene. Na bledom kameni je možné písmo a ornamenty zvýrazniť zlatou fóliou alebo inými farbami, ak si nie ste istý, neváhajte nás kontaktovať. Gravírovanie do kameňa vykonávame priamo na cintoríne alebo v dielni nášho kamenárstva.

Konfigurátor pomníka

Navrhnite si vlastný dizajn pomníka v našom konfigurátore. Vyberte si typ pomníka a vyvorte ľubovoľný text, zvolte font písma a čísiel, pridajte ornamenty alebo inú grafiku.

Gravírovanie pomníkov podľa vašich predstáv: gravírovanie dátumov, odkazov, prianí, iniciál, fotografií a symbolov so 100% zárukou kvality práce bez poškodenia pomníka alebo jeho častí

Cena gravírovania do kameňa

Cena za gravírovanie do kameňa je individuálna. Gravírovanie strojom však svojim dobrým pomerom rýchlosť/kvalita/cena vyhráva nad ostatnými dostupnými technológiami a stáva sa prvou voľbou pre klientov zo širokého spektra služieb. V prípade záujmu nás preto neváhajte kontaktovať, vytvoríme vám cenovú ponuku na mieru. Na želanie vám vytvoríme aj spomienkové a pamätné tabule, gravírované fotografie a iné diela podľa požiadaviek. 

Ponúkame profesionálne ručné sekanie, pieskovanie, technológiu gravírovania strojom a doplnenie písma na existujúcom náhrobnom pomníku v dielni alebo priamo na cintoríne bez nutnosti demontáže pomníka.