1. Home
  2. /
  3. Materiály

KAMENÁRSTVO BERINO

Materiály

Prírodný Kameň

V našom kamenárstve  Berino Bratislava pracujeme len s najkvalitnejšími prírodnými kameňmi akými sú žula mramor. Prírodný kameň sa vyznačuje vysokou tvrdosťou a odolnosťou voči mechanickému poškodeniu i prírodným vplyvom. Preto je vhodný na použitie v interiéri aj exteriéri, od cintorínskej architektúry po interiérový dizajn

V prípade záujmu o prírodný kameň nás neváhajte kontaktovať. Radi vám spracujeme individuálnu nezáväznú ponuku.

Materiál - Žula Himalaya

Materiál - ŽUla

Žula – inak nazývaná aj granit je najodolnejší prírodný kameň používaný v cintorínskej architektúre i interiéroch domácností. Vyznačuje sa vysokou odolnosťou proti mechanickému poškodeniu, najmä škrabancom. Zároveň spoľahlivo odoláva vysokým teplotám aj mrazom. Jej najväčším pozitívum však je to, že si vyžaduje len minimálnu údržbu. Preto je pri výrobe pomníkov najvyhľadávanejšia. S veľkou obľubou sa používa v interiéroch na kuchynské dosky, obklady i dlažby.

Materiál - Mramor

Mramor – je rovnako ako žula, prírodný kameň. Minerály a soli z ktorých je zložený mu dodávajú rôzne zaujímavé farby a odtiene.  Na rozdiel od žuly je však krehkejší, o niečo náchylnejší na poškriabanie a na zachovanie jeho krásy je potrebné vynaložiť väčšiu starostlivosť. Je však výbornou alternatívou v prípade, ak si z finančného hľadiska nemôžete dovoliť náhrobný kameň zo žuly. V interiéroch je veľmi obľúbený v kúpelniach ako mramorový obklad alebo ako kamenná pracovná doska z mramoru.

Kamenárstvo Berino
vám ponúka:

Prírodný kameň do interiéru

Prírodný kameň v interiéri ponúka celý rad možností využitia. Vďaka svojím vlastnostiam sa dá použiť na obklad interiéru, nábytku, dverí, na okenné parapety i ďalšie prvky a dekorácie. Premýšľate, že by ste si nejakým kúskom z prírodného kameňa osviežili dom či byt? Neváhajte nás kontaktovať, dodáme vám prírodný kameň podľa vašich požiadaviek a preferencií.

Kameň do interiéru | berino.sk

Pracovné dosky z prírodného kameňa

Pracovné dosky vyrábame na mieru, podľa želania zákazníka s maximálnym dôrazom na kvalitu. V našej ponuke si môžete vybrať zo širokej škály farieb a vzorov prírodného kameňa – žuly a mramoru. Prečo si vybrať pracovnú dosku z kameňa? Prírodný kameň sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči oderu a mechanickému poškodeniu a vysokou tepelnou odolnosťou.

Berino showroom Petržalka - náhrobný kameň

Obklad na krb z prírodného kameňa

Obklad z prírodného kameňa patrí medzi najobľúbenejší a najúčinnejší typ dekorácie krbov, krbových kachlí a kozubov. Vyžaduje minimálnu starostlivosť, má vynikajúce vlastnosti a dokáže zvládnuť extrémne teploty. V našej ponuke nájdete mramorové alebo žulové obklady v rôznej hrúbke a rozličných farebných prevedeniach. Zistite viac o našej ponuke kamenných obkladov na krb.

Kamenné obklady pre krby | Kamenárstvo berino.sk

Náhrobné kamene

Kvalitný materiál je základom pre každý dobre vyzerajúci pomník. Je našim cieľom aby pomníky, ktoré vyrobíme vydržali krásne desiatky rokov a odolali nepriaznivým poveternostným vplyvom – ďaždu, mrazu, snehu,  horúčave.

Kamenárstvo Berino Bratislava vám preto ponúka cenovo dostupné náhrobné kamenepomníky a pamätníkyjednohrobydvojhrobyšpecifické hroby a hrobkyurnové hroby a nápisné dosky vyrobené z najkvalitnejšej žuly a mramoru, v rôznej hrúbke a rozličných farebných prevedeniach.

Výber materiálu je iba na vás

Kamenárstve Berino Bratislava nájdete tie najkrajšie a najkvalitnejšie žulové a mramorové hroby na mieru pre svojich blízkych. V rámci bohatej ponuky cintorínskej architektúry si u nás môžete vybrať: jednohrobydvojhrobyurnové pomníkynápisné dosky, ale aj vkusné doplnky – vázy, lampáše, kríže.  Vyskúšajte aj náš konfigurátor hrobov

Potrebuje váš starý náhrobný kameň obnoviť? Radi pre vás zabezpečíme aj čistenie hrobu a rekonštrukciu hrobu.

Našimi cenami budete príjemne prekvapený, či už si vyberiete akciové alebo bežné typy hrobov so širokého spektra materiálov. 
Pre obce tiež staviame moderné urnové steny – kolumbáriá. Našu prácu nájdete už na takmer všetkých cintorínoch v Bratislave a okolí

Kontakt - Kamenárstvo Berino Bratislava

Zavolajte nám

Napíšte nám

Vyberte si službu