1. Home
  2. /
  3. Rekonštrukcie hrobov

KAMENÁRSTVO BERINO

Rekonštrukcie hrobov

Aj keď sú náhrobné kamene vyrobené z odolných a kvalitných prírodných kameňov – najčastejšie zo žulymramoru – pôsobením času, poveternostných podmienok a mechanických vplyvov  sa ich povrch môže znečistiť, poškriabať alebo inak poškodiť. Aby zostali stále rovnako pekné a lesklé vyžadujú pravidelnú údržbu – čistenie, prebrúsenie, impregnáciu. Preto vám naše kamenárstvo ponúka komplexnú starostlivosť o vaše hroby vrátane kompletnej rekonštrukcie hrobov

Závisí najmä od typu a odolnosti konkrétneho kameňa, v akom rozsahu bude starostlivosť potrebná. Mäkšie typy kameňov, kam patrí aj  mramor,  sú na poškodenie náchylnejšie.  Žulové hroby sú naopak spomedzi ostatných náhrobných kameňov najodolnejšie, ale dokonca ani tie sa bez čistenia a impregnácie nezaobídu. 

ČISTENIE, RENOVÁCIE A REKONŠTRUKCIE HROBOV

Rekonštrukcia hrobov
Rekonštrukcia hrobov

Väčšina starších hrobov je  vyrobená z umelého kameňa – tzv. terazzo, ktorý pôsobením poveternostných zmien trpí najviac. Jeho povrch sa zvetráva, je drsnejší, znečistený voskom, hrdzou, obrastený machom a vrátiť mu pôvodnú podobu je pre laika veľmi náročné. Bežné čistenie pomocou kefy a čistiaceho prostriedku nestačí a pomôže iba nachvíľu.
Ak chcete, aby bol náhrobný kameň stále rovnako krásny a žiarivýje najlepšie obrátiť sa na skúsených kamenárov, vybavených potrebnou technikou. 

My v kamenárstve Berino Bratislava sa o vaše náhrobné kamene dôkladne postaráme. Vďaka našim šikovným pracovníkom, profesionálnej technike a špeciálnym prípravkom zabezpečíme:

Čistenie hrobov

mechanické odstránenie nečistôt, machov, lišajníkov vysokotlakovým čistením a aplikácia špeciálnych chemických prípravkov

Brúsenie náhrobného kameňa

Prebrúsenie náhrobného kameňa diamantovým kotúčom odstráni zvetraný povrch a vyhľadí ho

Impregnácia náhrobných kameňov

Aplikácia ochranného prostriedku v niekoľkých vrstvách zabezpečí vďaka nanočasticiam krásny vzhľad a ochranu kameňa pred vonkajšími vplyvmi

Obnova a doplnenie písma na pomník

Doplnenie dátumov a písmen na existujúce náhrobky vykonávame priamo na cintoríne, bez potreby demontáže náhrobného kameňa.

V prípade, že sú na náhrobnom kameni poškodenia väčšieho rozsahu – praskliny, padnutá priečka, zväčšené medzery medzi platňami a obrubou, ošúchané písmo postaráme sa o ich opravu. V kamenárstve Berino Bratislava realizujeme:

Kompletná renovácia hrobU, rekonštrukcia hrobU zahŕňa:

Cena rekonštrukcie hrobu, renovácie hrobu či opravy starého náhrobného kameňa sa odvíja od celkového stavu hrobu, rozsahu vykonaných prác, a preto ju stanovujeme individuálne, po obhliadke hrobového miesta. V našej galérii nájdete rekonštrukcie a renovácie hrobov, ktoré sme už v Bratislave zrealizovali. 

V našom Kamenárstve Berino Bratislava nájdete tie najkrajšie a najkvalitnejšie žulové a mramorové hroby na mieru pre svojich blízkych za najlepšie ceny v Bratislave a okolí. Zabezpečíme pre vás komplexný servis v oblasti kamenárskych prác a cintorínskej architektúry, v rámci ktorých  si u nás môžete vybrať :  

Kontakt - Kamenárstvo Berino Bratislava

Zavolajte nám

Napíšte nám

Vyberte si službu