1. Home
  2. /
  3. Novinky
  4. /
  5. Ako si zaspomínať na...

KAMENÁRSTVO BERINO

Ako si zaspomínať na tých, ktorí už nie sú medzi nami

Virtuálna spomienka | QR kód na pomníku

Či už sme veriaci alebo neveriaci, začiatok novembra využívame k návšteve cintorínov, aby sme si pripomenuli svojich milovaných, ktorí už odišli na večný odpočinok. Práve dušičky sú obdobie, kedy najčastejšie spomíname na svojich blízkych, ktorí už nie sú medzi nami. Stojíme pri hroboch ľudí, ktorých sme milovali, ktorí nám boli vzácni a z pamäte sa nám vynoria spomienky na chvíle, ktoré sme s nimi prežili. V dnešnom uponáhľanom svete sme často zaneprázdnení svojou prácou či rôznymi povinnosťami a veľa z nás si nenájdeme chvíľu zastaviť sa a zaspomínať na svojich blízkych. Na to práve využívame jeden celý deň voľna v roku. Je samozrejmé, že na tých ktorých sme stratili nikdy nezabudneme, existujú však spôsoby ako si ich pripomínať častejšie. Spôsoby, ktoré nám pomôžu prekonať stratu a pripomenúť si šťastné chvíle, ktoré sme s nimi strávili.

SPOMIENKA AKO LIEK

Spomienky na milovaných, ktorý už nie sú snami sú tým najmocnejším čo máme. Často nás však zarmútia či rozplačú a preto sa snažíme takéto myšlienky potlačiť niekde do úzadia. No tieto pocity ku tomu patria a sú súčasťou nášho života. Spomienky, radostné i smutné nám môžu pomôcť zmieriť sa so stratou, posunúť nás vpred a byť pre nás dokonca liečivé. No nie vždy máme na takýto prejav pocitov priestor či príležitosť.

Virtuálna spomienka

ZASPOMÍNAJTE NA TÝCH, KTORÝCH STE STRATILI

Nájdite a robte niečo, čo váš milovaný robil najradšej. Vydajte sa na výlet na miesto, ktoré pre neho alebo vás oboch niečo znamená či znamenalo. Zapáľte si večer sviečky a pripravte si na večeru najobľúbenejšie jedlo svojho blízkeho. Pustite si obľúbenú hudbu svojho blízkeho. Choďte niekam, kam váš milovaný vždy chcel ísť, urobte niečo, čo vždy chcel urobiť. Takýto výlet môže byť pre rodinu skvelý spôsob, ako sa spoločne uzdraviť po náročnom období.

POROZPRÁVAJTE SA S SNÍM

Myslím, že všetci máme niečo, čo by sme chceli povedať ľudom, ktorí už nie sú medzi nami. Prečo to teda neskúsiť ? Nájdite si tichú chvíľu, opustené miesto či navštívte jeho hrob a porozprávajte sa sním. Zaspomínajte si, možno si spomeniete na maličkosti, na ktoré ste už dávno zabudli, možno aspoň na chvíľu oživíte hlas, slová či smiech svojho milovaného. Pomôcť vysporiadať sa so smútkom môže aj písanie. Nie je podstatné či vaše slová či vety dávajú zmysel, zapíšte si čo vám napadne, buďte slobodný. Písanie listu milovanej osobe, ktorá zomrela môže byť spôsob, ako sa so svojím smútkom vysporiadať.

Virtuálna spomienka | QR kód na pomníku

VIRTUÁLNA SPOMIENKA

Virtuálna spomienka je mieste kde si môžete oživiť príbeh vám blízkej osoby, uctiť si jeho pamiatku, zaspomínať si, či informovať o jeho živote aj ostatných. Virtuálna spomienka je jedinečná príležitosť ako pripomínať životy našich najbližších čo najdlhšie. Takúto možnosť ponúka aj naše Kamenárstvo Berino. Spoločne s vami zaznamenáme a vytvoríme virtuálnu spomienku na vášho blízkeho zosnulého. Na našej stránke virtuálna spomienka si môžete vytvoriť unikátny životopisný profil zosnulého, ku ktorému vám bude vygenerovaný QR kód. Plechovú doštičku s QR kódom následne uložíte na hrobové miesto vášho blízkeho. Takáto vami vytvorená virtuálna spomienka môže slúžiť iba vám, vašej rodine či ďalším potomkom alebo sa môžete podeliť o svoje spomienky s návštevníkmi hrobového miesta verejným profilom zosnulého. Uchovajte spomienky a odovzdajte ich ďalším a ďalším generáciám.

V prípade záujmu o vytvorenie virtuálnej spomienky nás prosím kontaktujte telefonicky na čísle +421 903 351 470.   
Ekologická urna Lumina

Novinka! Ekologické urny Lumina

Rešpekt, zodpovednosť a ochrana životného prostredia sa v dnešnej dobe dostáva do všetkých oblastí ľudskej činnosti. Preto sme do nášho portfólia zaradili ekologické urny, vyrobené z biologicky rozložiteľného

Čítať viac »
Ako vyčistiť náhrobný kameň | berino.sk

Ako vyčistiť náhrobny kameň?

Kahance na hroby na nás s príchodom jesene vykúkajú v ponuke obchodov na každom rohu. Neodmysliteľne totiž patria k Sviatku všetkých svätých, ľudovo povedané dušičkám.

Čítať viac »