1. Home
  2. /
  3. Novinky
  4. /
  5. Ako postupovať pri výbere...

KAMENÁRSTVO BERINO

Ako postupovať pri výbere kolumbária pre mestá, obce, cintoríny?

Kolumbárium, urnové steny

KOLUMBÁRIÁ NA MIERU- všetko od návrhu po realizáciu

Záujem o kolumbária zo strany miest, obcí a cintorínov každým rokom narastá. Pre našich partnerov preto realizujeme výstavbu kolumbárií na mieru a zabezpečujeme komplexné služby súvisiace s jeho výstavbou. Kolumbáriá vieme zhotoviť v rôznom dizajne, rozmeroch a s rôznym počtom urnových schránok.  Neoddeliteľnou súčasťou kolumbária sú nápisné dosky, na ktoré sa aplikujú mená zosnulých, ale aj rôzne náhrobné doplnky.  Samotnej realizácii kolumbária predchádza niekoľko dôležitých krokov. 
Ako budeme postupovať ak ste sa rozhodli pre vybudovanie kolumbária na cintoríne vo vašom meste alebo obci?

1. Spracujeme váš návrh

Ak ste zriaďovateľom cintorína a zaujala vás myšlienka výstavby kolumbária, ste na správnom mieste. Stačí, ak nám zadáte rozmery urnovej steny, počet schránok, typ kolumbária a obloženie, ktoré pri jeho výstavbe použijeme. Ak si nebudete svojim výberom istý, radi vám pomôžeme. 

2. Navrhneme dizajn a najlepšie architektonické riešenie

Kolumbáriá sa vyrábajú v rôznom dizajne a variáciách.  Naše kamenárstvo Berino realizuje tieto typy urnových stien:

  • samostatne stojace obojstranné kolumbáriá – priestorové urnové steny menších rozmerov s rôznym počtom schránok, do ktorých je možné umiestniť najčastejšie 12, 20 alebo 30 samostatných urien

  • jednostranné kolumbáriá  – ploché urnové steny väčších rozmerov, s rôznym počtom schránok,  ktoré môžu slúžiť aj ako murované oplotenie cintorína

    V rámci výstavby každého kolumbária zabezpečíme pre koncových zákazníkov aj výrobu nápisných dosiek.  K nim si klienti môžu vybrať tiež náhrobné doplnky z našej bohatej ponuky. Spoločne nájdeme to najvhodnejšie dizajnové aj architektonické riešenie pre konkrétny cintorín. Pozrite si ukážky rôznych architektonických riešení kolumbárií.   

Samostatne stojace kolumbárium so žulovým obkladom
Malé samostatne stojacie kolumbárium so žulovým obkladom a 12. samostatnými skrinkami so žulovou nápisnou doskou

3. Zhotovíme vizualizáciu

Po zhotovení projektovej dokumentácie prichádza na rad vizualizácia urnovej steny, aby sme vám ukázali,  ako bude vami vybrané kolumbárium vyzerať skôr,  než ho postavíme. Pre lepšiu predstavivosť vám vizualizáciu zhotovíme nielen v statickej forme, ale aj ako video.  Pozrite si ukážku  vizualizácie urnovej steny. 

Kolumbárium - vizualizácia
Kolumbárium - vizualizácia

Kolumbárium, nazývané aj urnová stena, je časť cintorína, ktorá slúži na ukladanie urnových schránok. V zahraničí sú urnové steny bežne využívané, v našich zemepisných šírkach sú skôr novinkou. Avšak v dôsledku vyťaženej kapacity cintorínov sa kolumbáriá stávajú čoraz obľúbenejšou a aj ekonomicky výhodnejšou alternatívou klasického pochovávania.   Jednou z najväčších výhod kolumbárií je, že nezaberajú veľa miesta, pretože sa stavajú do výšky. Zároveň  poskytujú dostatok priestoru na uskladnenie veľkého počtu urien. Okrem toho môžu byť využité ako murované oplotenie cintorína.  

4. Vypracujeme cenovú kalkuláciu

Ak sa vám vybraný návrh a vizualizácia budú páčiť, vypracujeme vám cenovú kalkuláciu na mieru.
Výsledná cena kolumbária je vždy individuálna a závisí od viacerých faktorov ako – veľkosť urnovej steny, počet schránok,  typ obloženia  a náročnosť  celej realizácie. 

Vždy sa však snažíme nájsť to najvhodnejšie finančné riešenie pre vás. 

Cenová kalkulácia

5. Dohodneme termín realizácie a montáže kolumbária

Po schválení kalkulácie vás od samotnej výstavby, realizácie a montáže kolumbária delí už len malý krok a to vzájomná dohoda o termíne realizácie. Urnové steny vieme zrealizovať v priebehu 1-2 mesiacov.  Kapacitu cintorína tak vďaka novej urnovej stene dokážeme rozšíriť vo veľmi krátkom čase. Ak na cintoríne vo vašej obci alebo meste kolumbárium chýba, aj  toto je jeden z dôvodov, pre ktorý by ste jeho výstavbu mali zvážiť.  

Ako sme už spomínali v úvode. Neoddeliteľnou súčasťou každej urnovej steny sú nápisné dosky. Tieto vyrábame pre koncových zákazníkov na mieru. Podobne ako pri klasických hroboch, aj v tomto prípade je možné nápisné dosky dotvoriť rôznym typom náhrobného písma, fotorámikom, grafikou alebo  rôznymi vázami, lamápšmi a inými náhrobnými doplnkami z našej ponuky podľa želania. Pozrite si ukážky v našej galérii.

Tak ako každý pomník, aj kolumbárium podlieha poveternostným vplyvom a obkladový materiál sa môže časom zašpiniť od vosku, zvetrať, či sa inak poškodiť. V rámci rekonštrukcie hrobov zabezpečíme aj kompletnú  starostlivosť  – čistenie, leštenie, brúsenie prípadne opravu nápisných dosiek na urnových stenách. 

U nás skrátka v rámci realizácie kolumbária dostanete komplexný servis, ktorý inde nenájdete.  Kontaktujte nás prostredníctvom formulára, všetko ostatné vybavíme za vás!

Ekologická urna Lumina

Novinka! Ekologické urny Lumina

Rešpekt, zodpovednosť a ochrana životného prostredia sa v dnešnej dobe dostáva do všetkých oblastí ľudskej činnosti. Preto sme do nášho portfólia zaradili ekologické urny, vyrobené z biologicky rozložiteľného

Čítať viac »
Ako vyčistiť náhrobný kameň | berino.sk

Ako vyčistiť náhrobny kameň?

Kahance na hroby na nás s príchodom jesene vykúkajú v ponuke obchodov na každom rohu. Neodmysliteľne totiž patria k Sviatku všetkých svätých, ľudovo povedané dušičkám.

Čítať viac »
Kontakt - Kamenárstvo Berino Bratislava

Zavolajte nám

Napíšte nám

Vyberte si službu